Zabawki hurtownia hurt import zabawki zegary Sklep internetowy zabawki, zabawki, lalki, sklep z zabawkami, zabawki dla dzieci, zabawki edukacyjne, zabawki dla niemowląt, drewniane zabawki, drewno, eko, eco

0,00 zł
Zaloguj się

e-mail:

Hasło:

...jest pusty

Szukaj

Wpisz szukany produkt


Wyszukiwanie zaawansowane

AQUA DRAGONS WODNE SMOKI ZESTAW Z LAMPKĄ LED

128,00 zł

Kod: 4003
Wysyłka:24 godziny
Waga:1.00 kg
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Ilość:szt.

AQUA DRAGONS WODNE SMOKI ZESTAW PODSTAWOWY Z LAMPKĄ LED 4003

ZESTAW ZAWIARA:

4003 Zestaw podstawowy lampką LED

 • akwarium
 • jajka,
 • pokarm,
 • pipetka,
 • miarka do pokarmu
 • lupa

Pokarm w zestawie wystarcza na około 2 miesiące.

Filmik TV:

https://www.youtube.com/watch?v=zJe3BqRcwqw&feature=youtu.be 

WYMIARY OPAKOWANIA:

 • 33X25X6 CM

Czym są Aqua Dragons?

Aqua Dragons to żywe gatunki wodne z rodziny skorupiaków. Ich jaja mają niesamowitą naturalną zdolność zwaną cryptobiosis, która pozostawia je przy życiu, ale w stanie hibernacji, dzięki czemu mogą się obudzić po wielu latach, potrzebują do tego tylko wody.

Aqua Dragons żyły w morzach i słonych jeziorach na Ziemi przez miliony lat, nawet wtedy gdy po Ziemi wędrowały dinozaury!

Ich bardzo wydajny sposób życia oraz proces reprodukcji umożliwił im przetrwanie do dnia dzisiejszego, prawie tak samo jak było to miliony lat temu.  Badania wykazały, że jaja przechowywane w szczelnie zamkniętych pojemnikach przez okres do 20 lat wciąż wylęgały, na skutek kontaktu z wodą.

A więc Aqua Dragons są prawdziwymi małymi podróżnikami, które potrafią wyrastać i dorastać w domu, budząc je z ich hibernacji.

Aqua Dragons są jednocześnie najlepszą zabawką i zwierzątkiem domowym, w które ciekawe dzieci oraz miłośnicy zwierząt wkładają całe swoje serce.

Wylęganie i rozwijanie Aqua Dragons pomaga dzieciom nauczyć się najważniejszych wartości, takich jak dbanie o żyjącą istotę, odpowiedzialności, opieki nad nimi, a także traktowania żywych zwierząt z szacunkiem. Produkt jest również wysoce edukacyjny pod względem nauki, anatomii, biologii, biologii morskiej, a nawet historii i geografii.

Jak one wyglądają?

Każdy Aqua Dragon ma troje oczu, zestaw dwóch płetw, które działają jak skrzela, aby smoki mogły oddychać i zjeść, a także umożliwiają im pływanie w wodzie. Osobniki męskie mają grzywę na głowie.  Samice są dłuższe i można je wyróżnić dzięki „żarówkom” na plecach, która  właściwie są workami jajecznymi, są w ciąży i noszą w nich swoje dzieci!

Co robią Aqua Dragons?

Jedzą, pływają, walczą, rozmnażają się, składają jajka lub rodzą dzieci i wiele innych … Mają wiele różnych sposobów postępowania i zachowań…

Jaki jest ich cykl życia?

Na  wykresie obok możesz zobaczyć jak wygląda cykl życia Aqua Dragons:

Jajka Aqua Dragons mają silną powłokę, która potrzebuje 24 godzin, aby się przełamać i uwolnić larwę. Larwy pływają, jedzą, rosną i po kilku tygodniach stają się młodymi dorosłymi smokami!

Jak długo żyją Aqua Dragons, czy się rozmnażają?

Pełen cykl życia jednego pokolenia Aqua Dragons wynosi 60 dni, wynika to z ich natury. Po około 4 tygodniach dorosłe smoki rozmnażają się, samice składają jajka, które opadają na dno naszego akwarium. Dorosłe osobniki osiągają nawet 2 cm długości. Przy dobrej opiece, odpowiednich warunkach wody, światła i temperatury można cieszyć się wieloma pokoleniami smoków na długie miesiące!

INSTRUKCJA

W jaki sposób założyć i prowadzić wylęg smoków morskich?

Przeczytaj dokładnie naszą instrukcję pokazującą krok po kroku założenie hodowli i opiekę nad smokami morskimi:

Po wyjęciu zbiornika z pudełka sprawdź jego zawartość. Musisz mieć dwie saszetki, jajeczka smoków morskich i pożywienie, pipetę do natleniania wody, małą łyżkę do karmienia smoków morskich, instrukcję, a w przypadku zakupu zestawu Deluxe będziesz mieć także  lupę do podglądania wylęgu!

Po zidentyfikowaniu wszystkich elementów otwórz zbiornik i wypełnij go wodą źródlaną, mineralną butelkową (ok. 3/4 pojemnika). Nie wolno stosować wody gazowanej ani wody z kranu. Po napełnieniu zbiornika otwórz starannie saszetkę z jajeczkami i wlej pełną zawartość do zbiornika. Od tego momentu musisz dbać o rosnące młode. Widok rozpuszczanych soli oraz rozpraszania jajeczek po całym zbiorniku jest bardzo ciekawy!

Zestaw Deluxe z diodami świetlnymi zawiera baterie, aby można je było włączać za każdym razem, gdy tego zechcesz, przyciskiem z boku zbiornika.

Jak dbać o smoki morskie po założeniu zbiornika?

Czy napełniłeś już zbiornik i umieściłeś w nim jajeczka smoków morskich?

Świetnie! Od tego momentu zaczynasz opiekować się domowymi zwierzątkami.

Pamiętaj, że temperatura pomieszczenia nie powinna przekroczyć 31ºC lub spaść poniżej 17ºC. Smoki morskie uwielbiają światło słoneczne, ale należy zachować ostrożność; nie należy wystawiać zbiornika na bezpośrednie światło słoneczne latem, gdyż może to doprowadzić do przegrzania.

Gdy jajeczka smoków morskich znajdą się w wodzie, smoki morskie się wyklują. Nie martw się, gdy nie będzie ich widać od razu, zaczynają budzić się z hibernacji! Jeśli masz lupę, najlepsza pora na jej wykorzystanie i podglądanie wylęgu, który wypada około 24 godzin po założeniu zbiornika. A w przeciągu około 48-72 godzin będzie można zobaczyć bez lupy malutkie białe kropeczki pływające pod prąd – to właśnie smoki morskie!

Istotną rzeczą jest natlenianie wody, gdyż smoki morskie muszą oddychać, zwłaszcza w pierwszych kilku tygodniach życia, gdy są nadal malutkie i wypływanie na powierzchnię w celu zaczerpnięcia powietrza kosztuje je wiele wysiłku. W celu natleniania włóż pipetę do wody i wydmuchuj pęcherzyki powietrza, następnie wyciągnij pipetę tak, aby nie zassać wody ze zbiornika. Powtarzaj czynność przez ok. minutę. Większe zestawy posiadają wbudowaną pompkę, co ułatwia dotlenianie Twoich wodnych smoków.

W jaki sposób karmić smoki morskie?

Po dostrzeżeniu smoków, co następuje zwykle około 48 godzin po założeniu zbiornika, będą one gotowe na pierwsze karmienie, ale tylko z połowy łyżeczki, gdyż są bardzo malutkie. Odtąd będziesz musiał je karmić jedną łyżeczką co 2 lub 3 dni, w zależności od ilości (częściej, jeśli są ich setki, rzadziej, jeżeli jest ich mało). Ale nie wolno ich przekarmiać – mimo, że łyżeczka może wydawać się mała, dla nich to bardzo dużo pożywienia, a przekarmienie może zepsuć wodę.

Należy uważnie obserwować nowe zwierzątka; można nawet prowadzić dzienniczek w celu zapisywania, jak rosną! Można dostrzec różnicę pomiędzy samicą a samcem patrząc, jak rosną na różnych etapach cyklu życia, jak jedzą oraz w jaki sposób się zachowują. Można nawet dostrzec różnicę pomiędzy nimi tak, aby je identyfikować, a nawet nazwać!

Co zrobić, jeśli coś pójdzie nie tak?

Należy być cierpliwym – każdy wylęg smoków morskich jest inny, gdyż zależy od światła i temperatury, dlatego można dostrzec małe smoki morskie nawet po tygodniu. Jak już wspomnieliśmy, należy je karmić co 3 lub 4 dni po dostrzeżeniu i natleniać codziennie w pierwszym miesiącu. Później będą większe i będą mogły dostać się do górnej części zbiornika w celu zaczerpnięcia powietrza.

Jeżeli uważasz, że postępujesz zgodnie z objaśnieniami, a nie możesz dostrzec czegokolwiek nawet po dwóch tygodniach, należy sprawdzić każdy proces, aby zobaczyć, co mogło pójść nie tak:

 • Woda butelkowana
 • Temperatura 17-30 ºC
 • Naturalne światło
 • Nie wolno ich karmić, dopóki się ich nie zobaczy

Jeżeli masz mnóstwo małych smoków morskich, ale część z nich zdycha, może to wynikać z niewystarczającej ilości tlenu, zatem należy częściej natleniać wodę. Można także wlać wodę do innego naczynia i z powrotem w celu natlenienia, ale należy uważać, aby nie wylać wody ze zbiorników!

Naturalnym i normalnym jest również to, że część z nich nie przetrwa; jest to częścią naturalnego cyklu życia.

Stała opieka – Czy powinno się zmieniać lub czyścić wodę smoków morskich?

NIE! Woda smoków morskich zawiera sole i minerały, dlatego nie powinno się jej zmieniać, a jeżeli jest zbyt mętna, należy wstrzymać karmienie na kilka dni – być może mają zbyt wiele pożywienia. W przypadku zauważenia wodorostów wewnątrz zbiornika nie powinno się ich usuwać, gdyż są częścią ich ekosystemu. Jeżeli woda paruje, można ją uzupełniać wodą butelkowaną w temperaturze pokojowej. Jeżeli niektóre smoki morskie zdychają, nie wyjmuj ich, osiądą na dnie i ulegną rozkładowi.

Pamiętaj, aby się dobrze bawić!

 

FAQ

Czy one naprawdę żyją?

Tak, tak, tak. Wodne smoki są żywymi organizmami z rodziny skorupiaków i potrzebują Twojej opieki.

Jak długo będą żyć?

Smok morski osiąga dorosłość w 4 tygodniu życia i na tym etapie jest zdolny do rozmnażania. Przeciętna długość życia wynosi kilka miesięcy. W dobrze utrzymanym zbiorniku można zobaczyć wiele pokoleń smoków morskich, ale słyszymy od właścicieli smoków morskich, że średnio przeżywają one w zbiorniku kilka miesięcy.

Czy muszę zmieniać wodę?

Nie, woda ma specjalne pH i poziom zasolenia wynikający z zawartości saszetki z jajeczkami, dlatego nie wolno jej zmieniać! Niemniej jednak, woda paruje, można więc ją uzupełniać małymi ilościami wody butelkowanej w temperaturze pokojowej.

Czy smoki morskie lubią światło słoneczne?

Tak, uwielbiają je, ale nie pozostawiaj ich w bezpośrednim słońcu, gdzie woda mogłaby się przegrzać!

Na jak długo wystarcza saszetka z pokarmem? 

Saszetka z pokarmem, która znajduję się w każdym zestawie wystarcza na około 60 dni, a więc na jeden pełen cykl życia jednego wylęgu z saszetki z zestawu. Po tym czasie możesz dokupić zestaw uzupełniający, w którym znajdziesz saszetkę z nowymi jajeczkami, pokarmem i miarkę do odmierzania pokarmu.

Czy saszetka z pokarmem i jajkami ma datę przydatności?

Ani jajka ani pokarm nie mają daty przydatności. Jajeczka mogą być przechowywane nawet 20 lat w szczelnie zamkniętym opakowaniu.

Czy jajka i pokarm nadają się do spożycia przez ludzi?

Jajka i pokarm dla smoków nie nadają się do spożycia. Niemniej jednak, jeżeli zdarzy się taka sytuacja, że dziecko spożyje pokarm lub jajka – nic się nie stanie. Nasz smoki nie są toksyczne, w jajkach znajdują się sole i minerały, natomiast w pokarmie glony i drożdże, które znajdują się w żywności dla ludzi. Żadne z tych składników nie jest również na liście wystąpienia alergii.

 

Czy smoki morskie gryzą?

Nie, właściwie nie mają otworu gębowego, jedzą przez skrzydła, które pracują jak skrzela.

Jaka powinna być temperatura wody?

Najlepsza temperatura wynosi od min.17ºC do 30ºC

Co robić, gdy jeden ze smoków zdechnie?

Opadnie on na dno i będzie powoli się rozkładać i tworzyć część siedliska, dlatego jego wyjmowanie nie jest konieczne.

Woda jest brudna, co robić?

Wstrzymaj karmienie, aby smoki morskie mogły zjeść całe pożywienie w zbiorniku. Oczyszczanie wody może potrwać około tygodnia, ale nie dojdzie do jej zepsucia z uwagi na zasolenie!

Na dnie zbiornika jest martwy smok morski…

Być może jest to egzo szkielet smoka morskiego, który zmienia on kilka razy w ciągu życia, lub jest to martwy smok morski. Śmierć jest częścią cyklu życia.

Niektóre smoki morskie wydają się mieć bardzo długi ogon, dlaczego tak jest?

Tak, jak w przypadku ryb, to ekskrementy, które czasami tworzą nitkę.

Czy smoki morskie mogą żyć w normalnym akwarium z rybkami?

Z uwagi na to, że są małe, rybki mogą je zjeść, dlatego, jeżeli nie chcesz, żeby Twoje zwierzątka skończyły jako pożywienie dla rybek, odpowiedź brzmi NIE!

Dwa smoki morskie pływają razem, co się dzieje?

Łączą się w pary, samiec jest poniżej i chwyta samicę antenkowatymi wypustkami, które wystają z jego głowy. Mogą tak pływać przez dni kilka, aż samica złoży jajko, które będzie nosić na swoim ogonie. Możesz je zobaczyć, to mała czarna kuleczka!

Ile smoków morskich powinno się wykluć?

To trudne pytanie, wszystko zależy od jakości wody, temperatury, liczby mikroskopijnych jajeczek, które były w paczce, więc liczba wynosi od 10 do setek!

 

 

INFORMACJA O ROZWIĄZYWANIU PROBLEMÓW

Moje smoki morskie nie wykluły się, po trzech dniach nie mogę ich dostrzec, co robić?

Brak wylęgu jest niespotykany w przypadku przestrzegania wszystkich punktów, dlatego sprawdź następujące elementy:

 • Należy stosować wyłącznie wodę butelkowaną, nie wodę z kranu, gazowaną lub mineralizowaną, i tylko 350-380ml, co jest prawidłową ilością wody dla przekazanej formuły.
 • Należy codziennie natleniać wodę pipetą.
 • Należy upewnić się, że temperatura jest stała i wynosi pomiędzy 20-30ºC w nasłonecznionym miejscu.
 • Ilość smoków, które się wyklują oraz czas potrzebny na wyklucie będą zależeć od wielu czynników, w tym nasłonecznienia oraz temperatury. Idealne warunki w zimie to jak najwięcej nasłonecznienia i ciepła, w lecie pośrednie nasłonecznienie. Niemniej jednak, we wszystkich przypadkach zobaczysz małe smoki w ciągu 4 dni. Jeżeli nie możesz ich dostrzec (są one malutkie, dlatego patrz przez lupę po wystawieniu zbiornika na silne światło). Powinieneś zobaczyć małe białe smoki pływające pod prąd.
 • Jeżeli sprawdziłeś te elementy, lecz mimo to nie widzisz małych smoków, skontaktuj się z nami z dowodem zakupu w celu uzyskania nowych jajeczek.

Utrzymywanie ekosystemu w niewielkim zbiorniku może być skomplikowane. Jeżeli woda utraci równowagę z uwagi na bakterie lub substancje zewnętrzne, może to spowodować śmierć smoków morskich lub brak wylęgu, dlatego zwracaj uwagę na nasze instrukcje dotyczące opieki.

Wykluło się u mnie wiele smoków morskich, ale chorują lub zdychają, co robić?

Nie wszystkie wyklute smoki morskie dożyją dorosłości, w przeciwnym wypadku ich liczba byłaby ogromna! Normalnym i naturalnym zjawiskiem jest, że tylko niektóre z nich dożyją dorosłości. W celu zapewnienia jak najlepszej opieki nad nowymi przyjaciółmi tak, aby miały dobre szanse na dorastanie, sprawdź następujące elementy opieki nad smokami morskimi;

 • Natleniaj wodę codzienne pipetą lub przelewając wodę do innego naczynia i z powrotem – brak tlenu w wodzie jest widoczny, gdy smoki pływają wolno i monotonnie. Po natlenieniu można zauważyć, że będą pływać szybciej i bardziej radośnie.
 • Nie wolno zmieniać wody w zbiorniku, ale uzupełniać wodą butelkowaną, jeśli jest to konieczne.
 • Dodaj więcej pożywienia, gdy woda jest bardzo czysta albo wstrzymaj karmienie, gdy jest ciemna. Jeżeli masz wiele smoków (setki), należy karmić je co 2-3 dni, a jeżeli masz ich mniej, 30-50 smoków, wystarczy je karmić co 4-5 dni. Należy dostosować ilość pożywienia do ilości smoków. Gdy woda jest ciemna, wówczas jest w niej nadal pożywienie, a jeżeli jest bardzo czysta i smoki morskie drążą pożywienie, które uformowało osad na dnie, czas na uzupełnienie pożywienia małą łyżeczką.
 • Należy upewnić się, że w zbiorniku jest utrzymywana stała temperatura 20-30ºC w dzień i w nocy.
 • Należy upewnić się, że zbiorniki mają dostęp do światła słonecznego w zimie lub znajdują się w nasłonecznionym miejscu z pośrednim światłem słonecznym w lecie.
 • Jeżeli, pomimo starań, śmiertelność w zbiorniku nadal będzie duża, można pozostawić wodę, aby całkowicie odparowała w słońcu, a następnie ją uzupełnić. Z noszonych przez samiczki jaj, które wyschły a następnie znowu znalazły się w wodzie, wyklują się małe smoki morskie.

Jeżeli chcesz uzyskać dalsze porady, prosimy o kontakt pod adresem biuro@gonzotoys.pl

ZABAWKA DLA DZIECI OD 6 LAT

OSTRZEŻENIE :ZE WZGLĘDU NA MAŁE ELEMENTY ZABAWKA NIEODPOWIEDNIA DLA DZIECI PONIZEJ 3 ROKU ŻYCIA. ISTNIEJE RYZYKO UDŁAWIENIA SIĘ LUB UDUSZENIA.

Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

Napisz recenzję
Zobacz także:
 • Clementoni ŚWIAT KRYSZTAŁÓW 60058

  Clementoni ŚWIAT KRYSZTAŁÓW 60058

  43,90 zł

Klienci polecają również:
 • TOALETKA DLA DZIEWCZYNKI NA PILOTA RÓŻDŻKE 818

  TOALETKA DLA DZIEWCZYNKI NA PILOTA RÓŻDŻKE 818

  109,00 zł

SklepyWWW
Akceptuję
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.